Dzień dziennikarza

 Wydarzenie organizowane przez WNPiD, adresowane przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, jak również uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ma ono na celu zapoznanie się z pracą dziennikarza od kuchni.


 Każdy uczeń w ramach warsztatów głównych będzie miał możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy różnych typów redakcji:
-prasowej,
-telewizyjnej,
-radiowej,
oraz stworzenie przy pomocy specjalistów własnych informacji prasowych, stand-up’ów, newsów telewizyjnych i radiowych.


 Oprócz tego dla uczestników zostały przygotowane warsztaty kreatywne prowadzone przez wykładowców WNPiD oraz ludzi z branży medialnej. Są to m. in. zajęcia z autoprezentacji, pracy dziennikarskiej przed kamerą, technik kreatywnego myślenia. Prowadzący w przystępny sposób przybliżą uczestnikom również tematykę filmu dokumentalnego oraz podpowiedzą jak unikać pułapek, które czyhają na młodego dziennikarza w pracy.


 Dzień Dziennikarza cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony licealistów jak i studentów, którzy obejmują w tym dniu opiekę nad młodszymi kolegami. Wydarzenie jest świetną okazją do przetestowania swoich predyspozycji medialnych i integracji ze studentami.