Inicjatywy studenckie

„Toż to niewiarygodne rzeczy! Nie uwierzycie! Marsjanie w piątek 4.04.2014 wylądowali na Ziemi” – do redakcji największych mediów dzwonili przerażeni Poznaniacy. Czas naglił. Niebawem miała wybuchnąć panika. Dziennikarze musieli jak najszybciej poinformować cały świat o pojawieniu obcych w samym sercu kampusu akademickiego UAM na Morasku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

83pozycja « 1 z 5 »

Dzień Dziennikarza to wydarzenie organizowane po raz pierwszy przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Odbyło się  4 kwietnia 2014 r. (piątek) i adresowane było przede wszystkim do tegorocznych maturzystów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Każdy uczeń w ramach warsztatów głównych miał okazję zapoznać się ze specyfiką pracy różnych typów redakcji: prasowej, telewizyjnej i radiowej oraz stworzyć z pomocą profesjonalistów własne informacje prasowe, stand up’y, newsy telewizyjne i radiowe. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

Oprócz tego dla uczestników zostały przygotowane Warsztaty kreatywne prowadzone
przez wykładowców WNPiD oraz ludzi z branży medialnej. Zajęcia z Autoprezentacji poprowadził Jakub Jakubowski, Pracę dziennikarską przed kamera przybliżyła w Studiu TV Dominika Narożna a z technikami Kreatywnego myślenia zapoznał wszystkich Tomasz Brańka. Oprócz tego w Studiu radiowym Sztukę mówienia przećwiczyła z uczestnikami Agata Menesiak. Agnieszka Filipiak przybliżyła tematykę Filmu dokumentalnego, a Maciej Kluczka podpowiedział, jak unikać pułapek, które czyhają podczas pracy na młodego dziennikarza.

Dodatkowo uczestnicy Dnia Dziennikarza mieli możliwość wysłuchania wykładu
o negocjacjach z terrorystami, który wygłosił prof. Radosław Fiedler.

Dzień Dziennikarza cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony licealistów,
jak i  studentów, którzy w tym dniu objęli opieką młodszych kolegów. Swoją obecnością zaszczyciło nas ponad 150 osób z różnych szkół – a więc wyobraźcie sobie, co się działo.

Cała akcja została objęta patronatem przez portal studentnews.pl, dlastudenta.pl, TVP Poznań, Tygodnik Powszechny oraz Nasz Głos Wielkopolski.

W związku z ogromnym zainteresowaniem jakim cieszył się Dzień Dziennikarza, to na pewno nie ostatnie takie wydarzenie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM!

2pozycja