O WNPiD

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM jest jedną z najmłodszych, a zarazem najnowocześniejszych jednostek uczelni. Powstał w 2008 r. w wyniku podziału Wydziału Nauk Społecznych UAM i przekształcenia Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Siedziba wydziału jest nowoczesny budynek znajdujący się na Morasku -  terenie kampusu UAM.

 

Aby dojechać do Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa samochodem należy wjechać na kampus UAM na Morasku ul. Umultowską, skręcając za przejazdem kolejowym w lewo. W czasie trwania roku akademickiego możliwy jest także dojazd autobusem linii 98.


View Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM in a larger map

 

 WNPiD proponuje kształcenie na pięcu kierunkach:

-politologia,
-stosunki międzynarodowe,
-dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
-bezpieczeństwo narodowe,
-zarządzanie państwem.

Wydział wyposażony jest w  nowoczesne, multimedialne sale. Studenci mogą korzystać z pracowni komputerowych, umożliwiających dostęp do najnowocześniejszych i zróżnicowanych pod względem sprzętu oraz oprogramowania stanowisk reżyserskich oraz montażowych. Dostępne są także profesjonalne, zaprojektowane według najwyższych standardów studia radiowe i telewizyjne, w których  można rejestrowa audycje radiowe oraz programy telewizyjne, a także poznać świat współczesnych mediów. W ramach licznych zajęć praktycznych studenci maja możliwość korzystania nie tylko z nowoczesnego sprzętu, za pomocą którego przygotowują własne materiały, ale także współtworzenia mediów wydziałowych, a tych na WNPiD nie brakuje. Na Wydziale działają najróżniejsze media: od drukowanych (BUC, Fenestra) przez wirtualne (E-Sic! Gazeta Studencka), radiowe (Meteor), aż po telewizyjne serwisy informacyjne (Kurier Akademicki, Flesz).

Dewizą wydziału są ludzie: kreatywni, otwarci i ciekawi świata – jeżeli posiadasz, którąś z tych cech warto abyś do nas dołączył!

Więcej informacji na stronie wydziału: www.wnpid.amu.edu.pl