SAF

 

Pewnego pięknego dnia narodził się szalony pomysł. Zróbmy w Poznaniu, na UAMie Studencką Agencję Fotograficzną. Działamy na WNPiD. Promujmy fotografię, dobrą fotografię. I ludzi, którzy tę fotografię umieją lub bardzo chcą się nauczyć tworzyć. Szczęśliwie wypadło, że owa idea trafiła na CIS, którą przyjęto z otwartymi ramionami. I tak od listopada 2013 r. jesteśmy my – Studencka Agencja Fotograficzna WNPiD UAM Nasze szeregi zasila prawie 20 pasjonatów zamykania chwil w kadrach.

Fotografujemy, co się da: od koncertów po konferencje na naszym wydziale. W przyszłości mamy nadzieję ogarnąć swoją działalnością cały poznański świat studencki. Efekty naszej pracy można śledzić na fb i w galerii na stronie. Głównym założeniem i misją, o czym wspomniano już na początku, jest propagowanie sztuki fotograficznej, a także samodoskonalenie, kształcenie i promowanie członków Agencji.

W ramach swojej działalności planujemy zorganizować rozliczne wystawy, warsztaty, plenery i konkursy fotograficzne. Liczymy, że nasza działalność przyniesie wiele korzyści i radości nie tylko członkom organizacji, ale także odbiorcom naszych prac i uczelni. Więc choć duch w nas młody, obiecujemy – będzie się działo!

Strona internetowa Studenckiej Agencji Fotograficznej