Warsztaty dla licealistów

Wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, chcących zdobyć albo poszerzyć wiedzę dotyczącą pisania, fotografowania i warsztatu dziennikarza ,serdecznie zapraszamy na warsztaty odbywające się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, w ramach których poprowadzone zostaną:

-warsztaty z pisania,

-warsztat dziennikarza,

-warsztat fotograficzny,

 

Warsztaty z pisania – cykl warsztatów dziennikarskich, stworzonych z myślą o wszystkich, którzy chcieliby zacząć pisać swoje pierwsze artykuły. W trakcie kursu uczniowie poznają podstawy fachu dziennikarskiego oraz dowiedzą się jak rozpocząć swoją przygodę z pisaniem.

Głównym celem cyklu jest zachęcenie młodych ludzi do praktycznego wykorzystania zdobytej dotąd wiedzy, rozwijania hobby i stawiania pierwszych, dziennikarskich kroków.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in.:

-Jak pisać profesjonalne teksty?

-Jakie są najczęściej popełniane błędy językowe?

- Jak szlifować technikę pisania i skąd czerpać wzorce?

-Jak być kreatywnym i gdzie szukać inspiracji?

 

Dzięki nowoczesnym metodom nauczania, cykl warsztatów w sposób interesujący i angażujący uczestników zainspiruje młodych ludzi do założenia własnego bloga lub rozwijania już istniejącego. To praktyczny pakiet wiedzy z zakresu praktyki dziennikarskiej, trendów medialnych i wykorzystania możliwości stwarzanych przez Internet.

 

 

Warsztat dziennikarza – warsztaty skierowane są do uczniów, chcących wypróbowania własnych sił w fachu dziennikarskim. Zajęcia oparte są na interakcjach i prowadzone przez praktyków, dzięki czemu oprócz wzbogacenia wiedzy teoretycznej , uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wygląda praca dziennikarza od kuchni.

W trakcie trwania warsztatów uczniowie będą mieli możliwość pracy w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne- materiały audiowizualne (fotografie, filmy, prezentacje) i przykłady z życia codziennego (tzw. case study). Pomoce edukacyjne udostępnione zostaną na stronie internetowej aby młodzi dziennikarze mogli z nich korzystać podczas stawiania swoich pierwszych kroków.

Podczas warsztatów poruszane będą tematy związane z :

- Technikami pracy w terenie

(Jak zadawać pytania?, jak weryfikować informacje? )

-Techniką pisania tekstów

(Jak dobrze redagować teksty?)

-Kreatywnym pisaniem

(skąd czerpać pomysły? , jak zaciekawić odbiorcę? )

 

 

Warsztaty fotograficzne - profesjonalne warsztaty dla uczniów rozpoczynających swoją przygodę z fotografią, w trakcie których porzucony zostanie automatyczny tryb wykonywania zdjęć i uczestnicy wprowadzeni zostaną w świat fotografii. Na najzdolniejszych uczestników czekały będą nagordy ( aparaty i akcesoria fotograficzne w #konkursfoto).

Program został przygotowany z myślą o szybkiej i praktycznej nauce w twórczej atmosferze pod opieką profesjonalisty. Niezależnie od wykorzystywanego sprzętu – od telefonu komórkowego po lustrzankę. Uczestnicy między kolejnymi zajęciami będą mieli za zadanie wykonanie zdjęcia, które następnie będzie omawiane z prowadzącym.

Warsztaty będą stanowiły połączenie:

- teorytycznej pigułki ilustrowanej pomocniczymi fotografiami,

- ćwiczeń, które pozwolą zastosować zdobytą wiedzę w praktyce,

- dyskusji, konsultacji, omówienia wykonywanych prac.